100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 856031522
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 793911786
3Horst, Jørn LierTvilen 614512185
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 56657587
5Horst, Jørn LierDen siste saken 551015083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 539915623
7Ravatn, AgnesDoggerland 511813223
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 502363230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 495656550
10Strömberg, SaraSot 48917106
11Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 486212883
12Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485857840
13Nesbø, JoNådeskudd 468116372
14Strömberg, SaraSkygger 44567825
15 Verkstedhåndboka 440074450
16Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 437920892
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 41759914
18Horst, Jørn LierSkriket 415412683
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 408414502
20Engman, PascalKlanen 39814279
21Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39677005
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 39038414
23Fretheim, EvaKråketronen 38464997
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 38048864
25Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 379710993
26Läckberg, CamillaSørgekonen 37904418
27Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37877015
28Nesbø, JoMinnesota : roman 375117392
29Horst, Jørn LierUtskudd 373711303
30Jæger, JørgenNarrespill 358111213
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35549373
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34786215
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 343911832
34Ohlsson, KristinaNattanker 34239123
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 33174996
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32689243
37Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 326710563
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 32639533
39Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324336990
40Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 322813482
41McFadden, FreidaKjære Debbie 321810173
42Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 32149513
43McFadden, FreidaHushjelpen 31797184
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 316312922
45Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31408313
46Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 311139690
47Renberg, ToreEt livsforsøk 307913382
48Petterson, PerDu er hjemme nå 30447993
49Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30378093
50Perrin, ValérieTata 29968823
51McEwan, IanHva vi kan vite 29407933
52Riley, LucindaKjærlighetssangen 29089133
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 29047883
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28337693
55Strömberg, SaraSkred 28084486
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27878433
57Strout, ElizabethFortell meg alt 27727633
58Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 274810082
59Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 273035070
60Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27226394
61Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271932760
62McFadden, FreidaKollisjonen 26519832
63Strömberg, SaraSkinn 25834565
64Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258230990
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256730840
66Heivoll, GauteHimmelens krystall 25535994
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25204565
68Fretheim, EvaDronningland : krim 25038752
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 248310952
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 24224884
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 24064505
72Theorin, JohanNattgjestene 23794285
73De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23754505
74Callin, PetterErgo : fysikk 1 237330900
75Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23696083
76Burke, Caro ClaireYesteryear 236012961
77Backman, FredrikMine venner 23207233
78De la Motte, AndersNattjegeren 23122648
79Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 230028370
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22854904
81Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22758672
82Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22358362
83Fosse, JonVaim : roman 22196283
84Sten, VivecaBenåderen 22092548
85Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 22003506
86Horst, Jørn LierTørt land 217011281
87Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21673406
88Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21508552
89Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21437602
90Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21417502
91Engman, PascalIngen 21363156
92Enger, ThomasSår 21362777
93Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21232987
94Stranger, SimonStranger : roman 21085204
95Græsli, HansKompass : geografi vgs 210724550
96Walden, AndrevJævla menn 20948232
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20798072
98Engman, PascalAlbinoen 20332627
99Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20155004
100Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19975003

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 190 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2471 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 28/10/2026 kl. 15:18:47


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As