100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 805131512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 746711786
3Horst, Jørn LierTvilen 577912164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 52257536
5Horst, Jørn LierDen siste saken 521015123
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 498062980
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 492457850
8Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 482957820
9Strout, ElizabethDet vi aldri sier 482115533
10Ravatn, AgnesDoggerland 474613193
11Strömberg, SaraSot 46657106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 452012943
13 Verkstedhåndboka 437374850
14Strömberg, SaraSkygger 42977815
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 408020901
16Horst, Jørn LierSkriket 396812683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39439834
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 393514562
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38657085
20Engman, PascalKlanen 37444328
21Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 35998854
22Nesbø, JoMinnesota : roman 358517412
23Läckberg, CamillaSørgekonen 35844388
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 35827015
25Fretheim, EvaKråketronen 35724997
26Horst, Jørn LierUtskudd 355211343
27Jæger, JørgenNarrespill 341511303
28Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33806235
29Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33699373
30Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 331410983
31Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 32968403
32Ohlsson, KristinaNattanker 32669143
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 323011852
34Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31269283
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 310436550
36Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 309539160
37Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30669513
38Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30644986
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30609583
40Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30438393
41McFadden, FreidaKjære Debbie 303910202
42Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 298712962
43Nesbø, JoNådeskudd 298314921
44McFadden, FreidaHushjelpen 29727094
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 296113412
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29167993
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29058243
48Perrin, ValérieTata 28398803
49McEwan, IanHva vi kan vite 28328013
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 28059203
51Strömberg, SaraSkred 27784586
52Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 27429982
53Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271135090
54Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270433200
55Vahr, EllenBorte fra verden : roman 26957893
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26768453
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26267493
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25826354
59Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257830990
60Strout, ElizabethFortell meg alt 25617643
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255130820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25159872
63Strömberg, SaraSkinn 24854555
64Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24054645
65Fretheim, EvaDronningland : krim 24038762
66Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 24019982
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23716013
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 233310992
69Callin, PetterErgo : fysikk 1 232830590
70De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23264505
71Theorin, JohanNattgjestene 23124315
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 22924505
73Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227728360
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22576093
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22484784
76Backman, FredrikMine venner 22027283
77De la Motte, AndersNattjegeren 21992658
78Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21718442
79McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21674814
80Renberg, ToreEt livsforsøk 215810512
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21563506
82Sten, VivecaBenåderen 21132578
83Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21067502
84Græsli, HansKompass : geografi vgs 209324760
85Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20748662
86Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20697662
87Fosse, JonVaim : roman 20526253
88Horst, Jørn LierTørt land 203811341
89Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20332986
90Enger, ThomasSår 20262857
91Engman, PascalIngen 20223226
92Stranger, SimonStranger : roman 20205323
93Walden, AndrevJævla menn 20128412
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 19898492
95Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 19863365
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19808102
97Engman, PascalAlbinoen 19242627
98Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19084993
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 187625130
100Carr, GarrettGutten fra havet 18697372

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 198 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2449 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 13/10/2026 kl. 14:18:17


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As